"Nie da się zastąpić rzetelnej i fachowej wiedzy ogromnym sercem i miłością"
/lek. wet. A. Lisowski, 2010/
4X to Światowy Dzień Zwierząt, który został ustanowiony już blisko 100 lat temu, bo w 1931 r. podczas konwencji ekologicznej we Florencji. Za datę przyjęto rocznicę śmierci św. Franciszka, patrona zwierząt, jakie nazywał on swoimi "braćmi mniejszymi". Światowy Dzień Zwierząt rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10-go dnia miesiąca października. U nas święto potrwa cały miesiąc.
W październiku oferuję rabat 15% na spotkania rodzinne i pakietowe dla opiekunów psów adoptowanych w ciągu ostatniego kwartału (od lipca br. do chwili obecnej). Nieważne czy umówimy się na październik, listopad czy grudzień, ważne byśmy umówili się przed 31X2024.
Rabat nie obejmuje kosztów dojazdu. Zadzwoń, napisz czy od razu wyślij ankietę z dodaniem hasła ADOPCIAKI.
Z kolei w piątek 11X zapraszamy na bezpłatny socjal "na pełnym luzie" na leśnej działce w Łagiewnikach. Spotkania w 3 grupach: o godz. 16, 17 i 18, zapisy przez maila lub telefonicznie.
❤️ Kto z daleka, ten też może wesprzeć łódzki inspektorat OTOZ, oto namiary:
🍀 www.ratujemyzwierzaki.pl/otoz-lodz
🍀 PayPal: https://www.paypal.me/otozlodz
🍀 Numer konta: 62 1240 3086 1111 0010 6791 4891, OTOZ ANIMALS ŁÓDŹ, w tytule przelewu: "darowizna".
ZAPRASZAMY:
Konsultacje indywidualne w formie wizyt domowych, spotkania w przychodni weterynaryjnej, konsultacje zdalne, porady telefoniczne i video, zajęcia grupowe tematyczne (socjal-miasto, treningi, detekcja itd.) i spacery socjalizacyjne jako niedzielne psie spotkania socjalizacyjno-komunikacyjne - o tym wszystkim z osobna dowiecie się Państwo wybierając odpowiednią zakładkę z górnego paska lub wchodząc w wielki kafel "pełna oferta".
W pakiecie zawsze taniej, a przede wszystkim – w pakiecie można zaplanować pracę jeśli jest jej dużo. Polecam pakiet POLISA dla szczeniąt (do 16 t.ż.) oraz OD-NOWA dla wszystkich innych psów. I zawsze najpierw ANKIETA... chyba że macie od wczoraj szczeniaka, wtedy proszę od razu o kontakt.
Tej jesieni muszą być progresy spacerowe! Muszą być owoce i pod takim też hasłem: "Owoce jesieni" ruszyliśmy w trasę VIII serii spacerów socjalizacyjnych, a na spotkania zapraszają... Malina i Lobo, moi spacerowi psi asystenci o imionach jesiennych owoców.
Spacery VIII serii odbywają się w niedziele co 2 tygodnie.
O godz. 15 grupa mini (do +/- 18 kg) a o 16:30 – midi (18-35 kg). Psy powyżej 35 kg zapraszam na godzinę 18 w soboty na spotkania MAXI, informacje znajdziecie TUTAJ.
Chodzimy po uroczysku wokół Góry Widokowej "Rogi".
UWAGA, w niedzielę 6.10 spacery robimy jeszcze raz w Parku Julianowskim. Zbiórka przy Amfiteatrze od strony ul. Zdrojowej. Na kolejne spotkania wracamy na Rogi.
Szczegóły znajdziecie TUTAJ i w Wydarzeniu na FB.
SOCJAL-MIASTO to zajęcia grupowe w mieście, wśród bodźców z ludzkiego świata: tramwajów, pociągów, na dworcach, w windach, wśród ulicznego gwaru, na imprezie miejskiej, w galeriach handlowych, sklepach, restauracjach, urzędach. Psy nawzajem się wspierają, uczą się szybciej w grupie, mają możliwość wspólnie rozładować emocje, a kto potrzebuje dłuższej pracy nad emocjami w takich miejscach - ma czas poćwiczyć.
MENTALE z kolei to zajęcia treningowe i węchowe, bo psi mental rozwija się przez głowę i nos. Od połowy października 2024 ruszamy z ewenementem - torem detekcyjnym pełnym wyzwań. Mentale organizowane są w terenie: na zamkniętym terenie w Lesie Łagiewnickim, w parkach, w starych murach. Mentale robimy w grupach różnej wielkości, zależnie od rodzaju zajęć. Grupy są tworzone doraźnie (węchowe), na stałe – grupy oznaczone kolorami (grupy robią plany treningowe, zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne po kliknięciu w kolorowy kafel z nazwą grupy), a na tor zapraszamy w godzinach otwarcia placu.
Grupy MAXI to socjale w wąskich grupach dla psów o wadze powyżej 35 kg. Czasem mają formę spacerów równoległych, czasem ćwiczeń, a czasem... nauki bycia obok bez nerwowej zadyszki. Spotykamy się na zamkniętym terenie w Lesie Łagiewnickim.
Mam Granata i nie zawaham się go użyć! Zapraszam na CRAZY WALKS z nami, to po prostu nasze spacery, na które raz w miesiącu zapraszamy chętnych i... odważnych 😉
Granat prowadzi ze mną mentale, jednak tryb pracy wyzwala w nim inne emocje. W trybie eksploracji Granat jest mało towarzyski. Mam jednego psa wymagającego specyficznego trybu życia, ot po prostu.
Chcecie dołączyć do naszego spaceru raz na miesiąc? Zapraszamy – więcej informacji TUTAJ. Obecność jest bezpłatna, bo nie komentuję i nie podpowiadam niczego opiekunowi psa jakiego spotkamy.
Granat zaskakuje i wśród moich podopiecznych, którzy mieli łatkę "trudnych", znalazł... super kumpli (trafił swój na swego...). Taki Crazy Walk to fajna okazja by się spotkać z podobnymi do niego huncwotami, z którymi - tak odsuwając żarty na bok - mamy fajne progresy poszerzając pomalutku grono znajomych.
OVERVIEW, jesienna objazdówka, spotkajmy się i pogadajmy – o to w tym chodzi. Może nie o całkiem nowych sprawach może, bo te zwykle wymagają analizy, ale o tym, przy czym się poznaliśmy. Przyjedźcie na takie spotkanie i powiedzcie mi czy udało Wam się osiągnąć progres, pokażcie psiaki, ciekawa jestem co u Was, co u nich słychać. A może nie radzicie sobie z zaproponowaną pracą - to też mi powiedzcie, bo bardzo potrzebuję feedbacku.
Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Wstęp wolny ale obowiązują zapisy, bo mnie obowiązuje kalendarz i na takie overview przeznaczam do 1,5h. Będę z Maliną lub Lobo, może czasem sama? O tym będziecie wiedzieli z wyprzedzeniem, gdy będę publikować termin kolejnego spotkania. Do zobaczenia!
- to nazwa grupy na Facebooku. Dlaczego warto do niej należeć?
w Grupie znajdziecie panele eksperckie, debaty oraz wydarzenia tylko dla członków Grupy,
w Grupie można reklamować własne usługi - zawsze cieszy mnie ewentualność współpracy więc nikogo nie wyrzucę, chyba że pisze totalnie od rzeczy (od tego są eksperci by opiniowali wpisy choćby losowo, bo wszystkich nie sposób),
Grupa to miejsce swobodnej wymiany zdań (grupa jest zamknięta), można rozłożyć na czynniki pierwsze jakiś przypadek i omówić go dowolnie długo i szeroko,
w Grupie tej dyskutujemy wprawdzie swobodnie, ale nie znajdziecie zaleceń pseudonaukowych, bo treści moderują specjaliści w różnych dziedzinach. Na bzdury nie ma miejsca.
WSZYSTKO O PSACH Z DOBRYCH HODOWLI - to nazwa panelu eksperckiego w grupie Porozmawiajmy na Psie Tematy, trwającego od 19.03.2024 do 30.04.2024 r. Omawialiśmy m.in.:
* jaki pies dla jakiego człowieka,
* jacy ludzie dla psa,
* jak wybierać hodowlę, jakie zadawać pytania, co jest ważne,
* czy to my powinniśmy wybierać szczeniaka, czy lepiej gdy hodowca wybierze dla nas,
* czy każdy pies rasowy będzie taki jak we wzorcu rasy,
* co powinno nas niepokoić i gdzie szukać pomocy,
* czy z problemami do hodowcy, czy na fejsbukową grupę,
* zakres odpowiedzialność hodowcy a obowiązku nabywcy,
* dlaczego ZKwP a nie inne stowarzyszenia,
* co nam mówi rodowód i po co komu te papiery,
* po co są wystawy i czy można być hodowlą bez wystaw,
oraz gratka - o wciąż doskonalonej rasie ubiegającej się o uznanie przez FCI, czyli o Polskich Spanielach Myśliwskich.
Treści panelu i kontakt z ekspertami cały czas dostępne w Grupie.
PSIE TEMATY to nazwa rodzącej się platformy edukacyjnej, z której korzystają nie tylko miłośnicy własnych psów, ale też profesjonaliści pracujący z psami!
Strona powstaje, ale już działamy na Facebooku jako społeczność PSIE TEMATY oraz grupa "Porozmawiajmy na Psie Tematy". Jesteśmy też na Instagramie, Tik Toku oraz X.
Czym będzie portal PSIE TEMATY? Jednym wielkim dostępem do wiedzy, artykułów, wykładów, paneli Q&A. Będzie tam również sklep z zabawkami wyłącznie behawiorystycznymi i sprawdzonymi przez psy. Zabawki uważamy za ogromnie ważne w psim życiu - stąd taka decyzja. Jednocześnie wejdziemy na Spotify z podcastami.
Kto tworzy PSIE TEMATY? Dyplomowani specjaliści pracujący z psami, m.in. lekarze weterynarii, zoopsycholodzy, trenerzy, fizjoterapeuci, dietetycy. Tu pasja nie wystarczy, jest też wiedza i doświadczenie zawodowe.
Kiedy w pełni ruszy portal? W 2025 roku. Cały czas zapraszamy na nasze social media! Już dziś można wesprzeć nas dawką kofeiny potrzebnej do lepszej koncentracji.
NASZ ZESPÓŁ:
zoopsycholog, behawiorysta i trener psów, kynolog;
technik weterynarii in spe.
terapeuta i wychowawca psów; prelegentka, wolontariuszka
w OTOZ Animals Łódź
suczka mix, typ owczarkowaty, adopcianka z łódzkiego Schroniska; pracuje ze szczeniętami i z psami do 20 kg (zwykle). Mistrzyni psiej komunikacji; prowadzi spacery socjalizacyjne i zajęcia socjal-miasto. Moja Miłość i prawa ręka.
biały owczarek szwajcarski (Otello Jagodowe Bory FCI). Praktykuje w pracy z psami od 20 kg wzwyż. Na razie asystuje mi zależnie od własnej gotowości psychicznej, sam jeszcze się szkoli i dojrzewa w tempie jakiego potrzebuje.
adopciak z Marmurowej. Rasowy kundel, definicja psa, lojalność, pasja, życie pełnym nosem
i reagowanie "całym psem".
Mój najsurowszy nauczyciel
i inspiracja oraz wsparcie
w grupowych zajęciach mentalnych.
NA SKRÓTY:
#zoopsycholog #behawiorysta #psychologpsów #kynolog #trenerpsów #pies #psy #dogpsychologist #behaviorist #dogbehavior #dog #dogs #puppy #dogtrainer